VRT voel je deze zomer overal

Van festivalweide tot fictieavond: een zomer die je meeneemt, waar je ook bent

Maandag 23 juni 2025 – VRT serveert een zomer vol muziek, cultuur, sport, verhalen en verrassingen. Met een rijk aanbod aan programma's, podcasts, optredens en evenementen is er deze zomer voor iedereen iets te beleven.

't Is pas echt zomer met VRT Zomerhit

Zwoele dagen, blije gezichten en de beste Vlaamse muziek: het is opnieuw tijd voor VRT Zomerhit. Vanop de pier in Blankenberge nemen Kim Debrie, Niels Destadsbader, Siska Schoeters en Zita Wauters Vlaanderen mee in een zomer vol sfeer, verrassingen en muzikaal vuurwerk. Acht weken lang wordt VRT Zomerhit het kloppend hart van de zomer – op Radio 2, VRT 1 en VRT MAX.

Of je nu luistert, kijkt of streamt: VRT Zomerhit brengt iedereen samen rond de grootste zomerhits van het moment. Met live radio aan zee, muziek op tv én unieke behind-the-scenes op VRT MAX, voelt elke dag als een kleine vakantie. Op maandag 7 juli start het feest met de bekendmaking van de 20 genomineerden. Op zaterdag 30 augustus kennen we de winnaar.

Radio 2 aan zee: Blankenberge is deze zomer opnieuw hét bruisende hart van Radio 2 en VRT Zomerhit. Aan de iconische pier ontvangt Radio 2 acht weken lang luisteraars, artiesten en vakantiegangers voor een zomer vol muziek, sfeer en plezier voor jong en oud. Van maandag 7 juli tot zaterdag 30 augustus zendt Radio 2 elke dag live uit vanuit de pier in Blankenberge.

Wat mag je verwachten op je radio? Een overzicht:

  • Tussen 9.00 uur en 12.00 uur gaan Ann Reymen of Daan Masset in Radio 2 aan zee met de luisteraar op zoek naar de leukste vakantietips van Blankenberge tot ver daarbuiten.
  • Nieuw tussen 12.00 uur en 13.00 uur: Radio 2 Middag in West-Vlaanderen met Filip Ledaine. Met regionieuws en verhalen vanuit West-Vlaanderen!
  • Elke weekdag van 13.00 tot 16.00 uur presenteert Kim Debrie Radio 2 Zomerhit Backstage: een live-uitzending vol muziek, babbels en sfeer met genomineerden, winnaars en Zomerhit-iconen. Op maandag 7 juli openen Kim, Niels, Siska en Zita de zomer feestelijk met een extra lange uitzending waarin zij de 20 genomineerden bekendmaken – meteen ook het startschot om te stemmen. Wie uiteindelijk de finale haalt, verneem je van Kim, Niels, Siska en Zita op zondag 24 augustus door te luisteren naar Radio 2 Zomerhit Backstage. Tijdens de opnamedagen en de finaledag van VRT Zomerhit maken Kim Debrie en David Van Ooteghem een extra lange uitzending van Radio 2 Zomerhit Backstage. Je komt alles te weten van wat er zich achter de schermen van zo'n opname afspeelt.
  • Om 15.30 uur en 19.30 uur zijn er dagelijks optredens met een Vlaamse artiest die de dijk in vuur en vlam zet. Alle concerten zijn live te volgen via VRT MAX en achteraf te herbekijken. Onder meer Camille, Ozark Henry, Willy Sommers, Pommelien Thijs, 2 Fabiola, Mama’s Jasje, Aaron Blommaert, Sam Gooris, Guus Meeuwis & Maksim, K3 en Sam Bettens komen alvast langs!
  • 16.00 uur tot 20.00 uur: Radio 2 aan zee met David Van Ooteghem, waar actualiteit een zomers kleurtje krijgt.

Radio 2 maakt de zomer onvergetelijk en nodigt iedereen uit om de warmte, muziek en magie zelf te komen beleven. Radio 2 aan zee is méér dan radio, het is pure beleving op de pier. Naast de radio-uitzendingen en verrassingsoptredens kan je er ook het Radio 2 Ballenbad induiken – wie een gouden bal vindt, maakt kans op een VIP-ticket voor een opname van VRT Zomerhit. Of stap in de Radio 2 Wervelwind, vang balletjes op en win een zomers ijsje, geniet van een adembenemend zicht op de kust vanaf het Radio 2-terras, test je sportieve prestaties en ga de strijd aan met Ann en Daan en zwaai naar het thuisfront van op de stip.

VRT 1 stelt elke avond na het weer (rond 20.15 uur) een genomineerde voor in Is dit jouw zomerhit? en blikt op 26 juli terug op iconische momenten uit de rijke Zomerhitgeschiedenis met het gloednieuwe archiefprogramma Zot van Zomerhit. Verder zie je de genomineerden live aan het werk en kun je live naar de opnames komen of geniet je van maar liefst 5 straffe shows op VRT 1.

  • Show 1: opname op maandag 28 juli, uitzending op zaterdag 2 augustus
  • Show 2: opname op dinsdag 29 juli, uitzending op zaterdag 9 augustus
  • Show 3: opname op maandag 4 augustus, uitzending op zaterdag 16 augustus
  • Show 4: opname op dinsdag 5 augustus, uitzending op zaterdag 23 augustus
  • Show 5: finale VRT Zomerhit op zaterdag 30 augustus, live te volgen in Blankenberge, op VRT 1, Radio 2 en VRT MAX

VRT MAX bundelt alles: afleveringen, backstagebeelden en extra's. Stemmen kan er vanaf maandag 7 juli.

Toegankelijkheid staat centraal: Bezoekers kunnen rekenen op luisterondersteuning via MobileConnect én – voor het eerst – op ondersteuning aan het rolstoelplatform op de Pier in Blankenberge, in samenwerking met Inter. Alle praktische info over toegankelijkheid vind je via deze link.


Meer muziek, festivals & events

VRT is er bij, live vanop de wei!

VRT brengt ook dit jaar de grootste festivals tot bij jou. Studio Brussel is meer dan ooit de festivalzender van Vlaanderen en is aanwezig op de meeste festivals. Ontdek hier waar en wanneer!

Verwacht op Rock Werchter, Tomorrowland en Pukkelpop in totaal maar liefst 150 uur live radio en televisie. Je volgt niet alleen alles via Studio Brussel, maar kijkt ook mee via VRT MAX en VRT Canvas. Aftrappen doet Studio Brussel traditiegetrouw met Rock Werchter LIVE: dagelijks brengt de zender er meer dan 12 uur televisie en radio vol met livemuziek, interviews en de beste verhalen van de reporters op de weide. Van donderdag 3 tot en met zondag 6 juli op Studio Brussel, VRT Canvas en VRT MAX.

Kirsten Lemaire heeft alle jarige festivals netjes aangestipt in haar agenda. Ze viert onder meer deze festivalverjaardagen: 50 jaar Rock Werchter, 40 jaar Pukkelpop en 50 jaar Lokerse Feesten. Samen met de Studio Brussel-luisteraars zoekt ze naar de meest spraakmakende festivalmomenten uit de festivalgeschiedenis. Elke werkdag tussen 12.00 uur en 13.00 uur te beleven op Studio Brussel.

Uiteraard mag VRT ook niet ontbreken op het Limburgse Pukkelpop. Van vrijdag 15 tot en met zondag 17 augustus volg je alles de hele dag op Studio Brussel, VRT Canvas en VRT MAX. Net zoals tijdens Rock Werchter krijg je meer dan 12 uur per dag livemuziek, interviews en verhalen.

Het dagelijkse programma Radar op de festivals is ook terug. Onder meer Couleur Café, Dour, Gladiolen, Extrema Outdour, Voodoo Village, Paradise City en Rampage Open Air zijn te horen met een special, nadien ook beschikbaar op het kanaal van Studio Brussel op VRT MAX. In juli en augustus dendert de festivaltrein gewoon verder en zorgt Radar voor het laatste festivalnieuws, leuke wedstrijden, livemuziek en live verslaggeving vanop het terrein van jouw favoriete festival.

MNM is 'the official sound of summer'

Deze zomer ga je extra goed op MNM! Naar de zotste pretparken, op de grootste festivals of live bij je favoriete artiesten? Win dé prijs die jouw zomer compleet maakt! En chill ondertussen élke dag op de beste zomerhits. MNM is 'the official sound of summer', jouw soundtrack voor de hele zomer. 

MNM trapt de zomervakantie af met pure Disney-magie. Luister dinsdag 1 juli vanaf 14.00 uur naar MNM en zing mee met de ultieme Disney singalong, met Charlotte Sieben en Manu Van Acker, live vanuit Disneyland Parijs. Ook Jaël Ost is ter plaatse als reporter en test met 2 MNM-luisteraars de coolste attracties uit.

MNM wil hun luisteraars trakteren op een unieke beleving van Tomorrowland. Dat doen ze door in de week van 7 juli een weggeefweek te organiseren waarbij enkele gelukkigen een Full Madness Pass winnen. Hoe winnen zij die? Laura Govaerts verstopt zich een week lang elke dag over Vlaanderen. Het is aan de luisteraar om haar te vinden aan de hand van tips.

Klara Live

De zomer is niet compleet zonder Klara. Op deze plekken zendt Klara live uit:

  • Klara live vanop het Contius Bach festival, met Mark Janssens – donderdag 3 juli om 20.00 uur
  • Klara live op het preludiumconcert naar aanleiding van de nationale feestdag, met Nicole Van Opstal – zondag 20 juli om 20.00 uur
  • Klara live vanop MA festival, met Nicole Van Opstal – vrijdag 1 augustus om 18.00 uur, woensdag 6 augustus (La Néréide) om 20.00 uur en donderdag 7 augustus (Ictus en Irini) om 20.00 uur
  • Klara live vanop Laus Polyphoniae, met Nicole Van Opstal & Mark Janssens – vrijdag 22 augustus om 18.00 uur

Radio Bene

Radio Bene viert deze zomer graag mee! De zender gaat samen met de luisteraars op zoek naar de beste songs die bij de feestdag passen, de 40 populairste hoor je dan telkens tussen 13.00 en 16.00 uur op Radio Bene.

  • Vrijdag 4 juli: Radio Bene Amerikaanse 40 met Lars De Groote
  • Vrijdag 11 juli: Radio Bene Vlaamse 40 met Lars De Groote
  • Maandag 14 juli: Radio Bene Franse 40 met Peter Hermans
  • Maandag 21 juli: Radio Bene Belgische 40 met Peter Hermans

Zeker niet te vergeten, is de verjaardag van Will Tura: op zaterdag 2 augustus blaast hij 85 kaarsjes uit! Op Radio Bene hoor je die dag de Radio Bene Tura 85: de 85 grootste songs van de keizer van het Vlaamse lied. Wie staat op 1: “Eenzaam zonder jou”, “Ik mis je zo” of toch “Mooi, ‘t leven is mooi”? Je hoort het op zaterdag 2 augustus.

Op Radio Bene lopen tijdens de zomer jouw favoriete programma's gewoon door. Barbara Dex en Belle Perez zijn ook deze zomer jouw gastpresentatoren. Yannick Bovy zal in juli en augustus op zondagavond The Ratpack voor zijn rekening nemen. En fans van de podcast en het Radio 2-programma Als de muren konden praten met Anja Daems kunnen elke weekdag tussen 12.00 en 13.00 uur nog eens genieten van de boeiendste gesprekken van het voorbije seizoen.


Cultuur & literatuur

Vlaanderen feest

Vrijdag 11 juli is bij VRT 1 een avond vol Vlaamse muziek met Vlaanderen feest, gepresenteerd door Peter Van de Veire. Een heerlijke, muzikale traditie die al jaren de beste Nederlandstalige muziek viert met een indrukwekkende line-up van topartiesten van hier. Onder andere Gert & James, Tourist LeMc, Isabelle A, #LikeMe, Maksim en Jelle Cleymans zijn er op vrijdag 11 juli bij op de Grote Markt in Antwerpen. Volgende week volgt er meer nieuws over Vlaanderen feest en wordt er ook bekendgemaakt welke topartiesten er nog komen optreden.

VRT op Theater aan Zee

VRT trekt eind juli naar Theater aan Zee in Oostende! Vertrouwde stemmen van MNM en Ketnet presenteren de VRT Voorleesclub in het Leopoldpark, in samenwerking met deAuteurs. Op zondag 3 augustus nodigen Lee Arrendell en auteur Gerda Dendooven kinderen uit om te bewegen, te knutselen en te luisteren naar het poëtische verhaal van Meneer Papier. Op woensdag 6 augustus nemen Imane Boudadi en auteur Barbara Rottiers het publiek mee op een wonderlijke reis met Zarafa, de giraf die op weg is naar de koning van Frankrijk. En op vrijdag 8 augustus duiken Manu Van Acker en auteur Mieke Evenepoel in Edo, zoon van Sax, waar geschiedenis en muziek samenkomen in het atelier van Edo's vader.

Ook wie zelf niet naar Theater aan Zee kan komen hoeft niets te missen. In aanloop naar het festival gaan Klara-gezichten Ella Michiels en Heleen Debruyne langs in de woonzorgcentra A. Lacourt en De Boarebreker. Bewoners en hun families kunnen samen luisteren naar Maria Callas, zoals in Heleens roman De huisvriend. En op vrijdag 2 augustus presenteert Michael De Cock nog vanuit Café Du Parc een speciale live editie van Culture Club op Radio 1, helemaal gewijd aan Theater aan Zee. De livestream is te volgen op VRT MAX.

Tenslotte vind je op VRT MAX nog een rijkgevuld digitaal podium vol reportages en interviews met Theater aan Zee-artiesten. Je vindt er verhalen van curatoren en ambassadeurs Farnoosh Khodadadeh en Jean Paul Van Bendegem, en ontmoet er theatermakers zoals Janne Desmet, Lotte Lola Vermeer of het Lazarus-gezelschap. Duik in het artistieke universum van Theater aan Zee 2025 - waar je ook vertoeft deze zomer.

Literair zomeren

Op woensdag 2 juli wordt de vernieuwde Canon van de Nederlandstalige literatuur voor de derde keer voorgesteld door de KANTL (Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal en Letteren) en VRT is er als partner van in het begin bij. Klara zendt die dag Pompidou live uit vanuit het kasteel van Beauvoorde. Nicky Aerts volgt de officiële bekendmaking samen met auteurs Erik Vlaminck, Maud Vanhauwaert, Marieke De Maré en Kris Van Steenberge. Maar daar stopt het niet: de hele zomer lang brengt VRT oude en nieuwe klassiekers tot bij het brede publiek. In De Ochtend op Radio 1 en op vrtnws.be prijzen bekende schrijvers en lezers elke zondag hun lievelingsboek uit de Canon aan. Online kan iedereen zijn boekenkennis testen in een speelse, interactieve quiz op VRT NWS. Zo maakt VRT van de nieuwe Canon niet alleen een cultureel ijkpunt, maar ook een zomerse belevenis.


Eropuit met VRT

Wandelen met Klara

Met Klara op pad, want Klara trekt erop uit deze zomer. En jij ook! Trek je wandelschoenen aan en ontdek negen Klara-wandelingen doorheen Vlaanderen, Brussel en Wallonië. Negen bekende wandelaars uit de cultuurwereld nemen je mee op hun favoriete wandeling. Ze kiezen elk vijf bijzondere highlights op de route: culturele, historische, muzikale tips of prachtige uitzichten in de natuur dicht bij huis.

Zo wandelt kunstenaar Rinus Van de Velde bijvoorbeeld langs Abdij van Park in Leuven en toont zijn nieuwe atelier, fotograaf Bieke Depoorter gaat uitwaaien aan zee bij het vallen van de avond, pianiste Marie François komt dan weer tot rust en vindt schoonheid in haar heimat Limburg…

Elke week belichten we één van de wandelingen en hun ambassadeur, met onder andere elke weekdag een highlight in Espresso en ook online stap je mee met de ambassadeurs.

Dit zijn alle wandelambassadeurs: accordeonist Sara Salvérius, fotograaf Bieke Depoorter, kunstenaar Rinus Van de Velde, pianist Marie François, filosoof Alicja Gescinska, schrijver Lara Taveirne, cultuurprogrammator en tv-maker Karl Meesters, choreograaf en performer Zoë Demoustier en Peter de Caluwe, afscheidnemend intendant van De Munt.

Te horen vanaf maandag 30 juni in Espresso, en te zien op de socials van Klara. Elke week verschijnt er een nieuwe wandeling op VRT MAX en in de Klara-app met audiofragmenten die wandelaars tijdens het wandelen kunnen beluisteren. ​ Ella Michiels start een wandelclub waarmee ze luisteraars op sleeptouw neemt langs één van de Klara-routes. Inschrijven kan een hele zomer lang.

De accordeon is van alle markten thuis: van Argentijnse tango tot Roemeense volksdeuntjes, van barokcomponist Johann Sebastian Bach tot de hedendaagse muziek van Sofia Goebaidoelina. In Weg van accordeon reist Sieglinde Michiel het instrument achterna, in het geweldige gezelschap van accordeonisten Philippe Thuriot en Gwen Cresens. Ze delen hun passie voor de accordeon, hun zotte weetjes en straffe verhalen en ze verrassen ons ook muzikaal elke week opnieuw. Weg van accordeon, de wijde wereld in!

Elke vrijdagmiddag van 13.00 tot 14.00 uur, vanaf vrijdag 4 juli tot vrijdag 29 augustus. Live op Klara en nadien te beluisteren via VRT MAX.

In Bourgondisch weekend geeft Klara tips voor Bourgondische trips. Elke zaterdag nemen Carlo Siau of Mark Janssens je op sleeptouw langs de sporen van ons Bourgondische verleden in binnen- en buitenland, met verhalen en muziek die gelinkt zijn aan de plek die we bezoeken. Auteur en podcastmaker Bart Van Loo, het brein achter De Bourgondiërs en Stoute schoenen, wandelt mee.

Elke zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur op Klara, vanaf zaterdag 5 juli tot zaterdag 30 augustus. Live op Klara en een hele zomer op VRT MAX.

Iedereen zomert met VRT 1!

Gratis ijsjes tijdens de zomervakantie? Het lijkt een droom en die kan Margaux Bogaert de komende maanden in vervulling brengen. Elke maandag en woensdag trekt ze in Iedereen zomert rond met haar 'Crèmekar'. En die kar vol gratis ijsjes staat steeds op een andere plek in Vlaanderen. Gelukkig deelt Margaux tips op Radio 2 en via de socials van VRT MAX om op het einde van de aflevering te kunnen genieten van een ijsje. Als je de locatie kan raden dan maak je vanuit je zetel ook kans op een reischeque voor België van 500 euro. Voor de fans van exotische snacks is er ook goed nieuws. In 'Zoet zout zot' krijgt chef en professioneel voorproever Jelle Beeckman snacks van over heel de wereld van mensen die er op vakantie gingen met bijvoorbeeld chips uit Thailand, koekjes uit Nicaragua en snoep uit Groenland. Iedereen zomert trekt ook naar VRT Zomerhit in Blankenberge.

Maar Iedereen zomert trekt ook het land rond op zoek naar verrassende verhalen en plekjes. Langs de kustlijn, maar bijvoorbeeld ook langs Oosteeklo, Rijkevorsel en Herstappe waar lokale gidsen de kijker proberen warm te maken voor een verrassende daguitstap. Elke week slaat Iedereen zomert zijn tenten op een andere camping op en er is zelfs een rubriek in de luchthaven van Brussels Airport. We maken ook kennis met waaghalzen die kiezen voor sporten zoals stuntvliegen, bangerracen of basejumpen. Joris Brys houdt de voetjes deze zomer liever op de grond. In 'Tour de golf' deelt hij zijn liefde voor minigolf met een bekende medemens. Maar er is ook een muzikale toets met Hanne Torfs in 'Summersounds' en er wordt aan de studenten gedacht met de brigadier van de 'Blokbrigade' en de 'Examentaxi'. 

Iedereen zomert: vanaf maandag 23 juni elke weekdag rond 19.45 uur op VRT 1 en VRT MAX. Iedereen zomert is een programma van VRT Studio's voor VRT 1.


Onstpannen onderweg of in de zetel

Eyecatchers

VRT MAX zorgt voor een goedgevulde zomer met gloednieuwe realistische fictie. Eyecatchers is een realistische fictiereeks die een inkijk geeft in het turbulente leven van vijf ambitieuze vrouwen die dromen van een plek aan de top binnen de interieurwereld. Terwijl ze zowel met elkaar als tegen elkaar strijden om de meest prestigieuze opdrachten binnen te halen, proberen ze ook een balans te vinden tussen een veeleisende carrière en een intens privéleven. Maar in een wereld waar de concurrentie moordend is, blijft één vraag centraal: gaat ambitie boven alles?

Eyecatchers is te bekijken vanaf vrijdag 8 augustus op VRT MAX.

Dertigers

Na de ongelooflijke cliffhanger vorig seizoen is Dertigers eindelijk terug! In het derde en laatste seizoen van deze vriendengroep staan de relaties meer dan ooit onder druk.

Dertigers is vanaf nu integraal en exclusief te bekijken op VRT MAX en later op VRT 1. De reeks is op VRT MAX ook beschikbaar met audiodescriptie.

De ark van Nona

Nona van Braeckel (Studio Brussel) staat lang stil bij welke vakjes ze moet aanvinken op haar datingapps. Want wie zoekt ze? En wat zegt dat dan over haar en hoe mensen haar zien? Samen met 5 jongeren bouwt ze De ark van Nona, een praalwagen en safe haven op haar allereerste Antwerp Pride.

De ark van Nona is te bekijken vanaf zaterdag 28 juli op VRT MAX.

IN FORM

VRT MAX zorgt tijdens de zomer voor beweging met IN FORM. Hosts Bavo Mortier, Stien Edlund en Ilias El Kostit nemen jongeren mee in hun zoektocht naar een gezonder lichaam, allemaal volgens de laatste wetenschap. Via korte fitness-video's, challenges, food hacks en mythbusting content maken ze sport en voeding plezant én je kan er makkelijk zelf mee aan de slag. Volg het via @inform.vrt op TikTok en Instagram.

Alleen Elvis blijft bestaan

Elk seizoen maakt Alleen Elvis blijft bestaan zijn naam een beetje meer waar. Ook in 2025 ontvangt Thomas Vanderveken weer gasten bij hem aan tafel. Lange zomeravonden lenen zich perfect voor een goed gesprek over leven, werk en passie. Augustus staat dan ook volop in het teken van Alleen Elvis, met twee afleveringen per week. De Elvis-studio krijgt dit jaar een frisse make-over, met een hoofdrol voor een imposant multifunctioneel beeldscherm.

Alleen Elvis blijft bestaan is er de hele maand augustus, telkens op dinsdag- en donderdagavond, live vanuit Brussel. Lees het volledige persbericht, met een overzicht van alle gasten, hier: Alleen Elvis blijft bestaan komt terug in de zomer.

Cinema VRT Canvas

Augustus is bij VRT Canvas traditioneel filmmaand, met in Cinema VRT Canvas elke dag een topfilm om 22.15 uur. In het weekend heeft VRT Canvas alvast deze films op de planning staan:

  • The Big Lebowski - zaterdag 2 augustus
  • Juno - zondag 3 augustus
  • The Fly - zaterdag 9 augustus
  • Vertigo - zondag 10 augustus
  • 1917 - zaterdag 23 augustus
  • The constant gardener - zondag 24 augustus
  • Ladybird - zaterdag 30 augustus
  • Being John Malkovich - zondag 31 augustus

Peter Van de Veire & De zandloper: nu ook als vodcast én op tv

Peter Van de Veire & De zandloper is er nu ook als vodcast én op tv! Peter Van de Veire praat met Boeiende Vlamingen terwijl de zandloper loopt. Genadeloos zoals het leven zelf. En hij gaat op zoek naar dat ene moment dat hun leven volledig veranderd heeft. Zouden ze iets veranderen als ze de tijd konden terugdraaien? Of zouden ze net dezelfde keuze maken omdat dat moment de rest van hun leven heeft bepaald?

Deze gasten heeft Peter in petto: Manu Van Acker, Piet Huysentruyt, Dina Tersago, Luk Wyns, The Starlings, Ann Wauters, Jan Verheyen, An Lemmens en Jan Van Rompaey. Elke donderdag komt een nieuwe aflevering op VRT MAX online van Peter Van de Veire & De zandloper. Te bekijken als vodcast, of te beluisteren als podcast.

Camping Karolien (Radio 2)

Voor de derde zomer op rij houdt Karolien Debecker Camping Karolien open. Elke zaterdagochtend ontvangt ze bekende gasten, met wie ze terugblikt op hun zomers van vroeger: als kind, puber en jongvolwassene. Welke reizen maakten ze met het gezin? Welke vakantiejobs bleven hangen? En welke vakantieliefde zijn ze nooit vergeten?
Maar ook: hoe beleven ze de zomer vandaag?

Tijdens het laatste uur gaat de 'camping disco' open. Op verzoek van de centrale gast draait Karolien de sountrack van hun vakanties: nummers die herinneren aan zwoele dagen, onvergetelijke festivals en zomers die eindeloos leken te duren. Deze gasten komen langs: Jacotte Brokken, Goedele Liekens, Björn Soenens, Dominique Persoone, Koen Crucke, Jean-Marie Dedecker en Annemie Struyf.

#weetikveel (Radio 1)

In de zomervakantie is Kobe Ilsen er elke weekdag met toffe en verrassende weetjes over boeiende onderwerpen in #weetikveel. Kobe gaat ook drie keer op locatie. Op donderdag 10 juli in Pairi Daiza (over de panda), op maandag 4 augustus in het Gallo-Romeins Museum Tongeren (over Julius Cesar) en op donderdag 28 augustus in Brussels Stephex Masters (over de paardensport).

Iemand (Radio 1)

Op dinsdag 17 juni startte een nieuwe reeks van de langstlopende podcast van Radio 1, Iemand. Op zijn vijftiende kreeg Jeroen een zware klap: hij bleek ongeneeslijk ziek. Geen ziekte waaraan hij zou sterven, wel een aandoening met een serieuze impact op zijn leven. Maar na een paar donkere dagen besliste hij om positief om te gaan met de obstakels op zijn pad. En intussen heeft de technologie hem een oplossing bezorgd. Maar die dreigt hij nu weer kwijt te raken… Hoe gaat Jeroen om met die nieuwe dreiging die boven zijn hoofd hangt? ‘Jeroen, onbeperkt’ is een Iemand van Philip Heymans.

Altijd onderweg (Radio 1)

Op vrijdag 20 juni, Wereldvluchtelingendag, lanceerde Radio 1 samen met het Red Star Line Museum de podcast Altijd onderweg. Kort na de eerste wereldoorlog vlucht de familie Moel naar Amerika. Altijd onderweg volgt hun verhaal samen met actuele vluchtverhalen van mensen die elk om hun eigen reden beslissen of gedwongen worden om hun leven elders op te bouwen. Hoe zijn ze vertrokken? Wat gebeurt er onderweg? Slagen ze erin om een nieuw leven op te bouwen? En hoe gaan ze om met de altijd sluimerende heimwee? Anke Van Meer gaat samen met het Red Star Line Museum op zoek naar de mens achter de vluchteling. Een podcast van Red Star Line Museum, gemaakt door Het Geluidshuis voor Radio 1.

Lotte gaat diep (MNM)

Lotte gaat diep bestaat 5 jaar! Tijd om eens in te checken met gasten uit de eerste twee seizoenen. Hoe is het met hun seksleven gesteld 5 jaar later? Is hun kijk op seks en relaties veranderd? Is wat hen toen bezighield nog steeds een hot topic? Deze jubileumeditie biedt onze gasten de ruimte om te reflecteren op wat zij toen hebben gezegd. Ook nieuwe anekdotes gaat Lotte natuurlijk niet uit de weg. Een bekend en gesmaakt recept keert terug. Soms met een traan, vaak met een lach, altijd in volle transparantie. Wie nodigt Lotte uit? Jamie-Lee Six, Ian Thomas, Stephanie Planckaert en Christopher, Klaasje Meijer en Rik Verheye. Te horen vanaf woensdag 2 juli op het MNM-kanaal op VRT MAX.

Mysteries van Vlaanderen (Radio 2)

Voor het vijfde jaar op rij gaan Radio 2 en VRT NWS in de zomer op zoek naar antwoorden op merkwaardige en onverklaarbare mysteries in Vlaanderen. De voorbije jaren zijn al meer dan honderd mysteries van Radio 2-luisteraars opgelost. Vanaf zondag 6 juli, acht weken lang, krijg je elke zondag een nieuwe aflevering van Mysteries van Vlaanderen op VRT MAX. Je hoort er uiteraard ook alles over op Radio 2.

Waarom hebben de inwoners van het dorp Waarschoot de bedenkelijke bijnaam 'geitenpoepers'? Waarom zit er een vloek in de naam van het 'Roggeverdommeke', een typisch Antwerps broodje met rozijnen? Wat deed Tarzan-acteur Johnny Weissmuller met een groep indianen in Dilbeek? Het zijn maar een aantal voorbeelden van mysteries die je opnieuw kan beluisteren via VRT MAX.

Popcast-specials (Studio Brussel)

Stijn Van de Voorde brengt elke vrijdag van juni dan weer een exclusieve Popcast-special waarin hij vooruitblikt op de festivalzomer en ook blik achter de schermen werpt. Hoe vul je een festivalaffiche? Wat gebeurt er achter en onder het festivalpodium? Hoeveel tijd kruipt er in het organiseren van een festival? Ideaal voor wie wil weten wat er leeft op en rond de festivalweides.


Voor jong en ouder(s)

Ketnet zorgt voor een zonnige zomer met luisterverhalen, Ketnet zomert én de Hallo Kroket!-zoektocht.

Ketnet heeft deze zomer heel wat in petto voor jong én ouder(s). Na het succes van de nieuwe reeks kunnen de fans van #LikeMe deze zomer genieten van een spannende luisterverhaal: #LikeMe: Het geheim van het duinhuis. En ook Waiko pakt deze zomer uit met gloednieuwe luisterverhalen.

Ketnetters van nu én vroeger kunnen tijdens de zomervakantie de beste programma’s uit de oude doos terugvinden op VRT MAX. In Zapt terug blikken bekende gezichten namelijk terug op hun favoriete Ketnet-programma van vroeger.

Er is meer: Ketnet trekt deze zomer op pad met heel wat leuke events. Ontdek deze zomer De Hallo Kroket!-zoektocht in Roeselare, Bredene en Adventure Valley Durbuy. Of kom gratis genieten van de beste optredens tijdens Ketnet zomert in Bredene (zaterdag 5 juli), Sint Niklaas (zaterdag 12 juli), Wenduine (zondag 13 juli) en Oostduinkerke (zaterdag 2 augustus). Meer info op Ketnetvoorouders.be.

Tot slot zorgt Ketnet deze zomer voor ontspanning met de nieuwe online reeks Stresskippen én fonkelnieuwe afleveringen van onder andere De camping en Zig&Sharko.


Sport en spanning

Enkele dagen later supporteren we opnieuw voor de wielerhelden in de Tour de France en eind juli is het ook de beurt aan de vrouwen in de Tour. Maar eerst is er nog het EK basketbal vrouwen met onze Belgian Cats en het Belgische Kampioenschap wielrennen voor mannen en vrouwen in Brasschaat en Binche. Dankzij Sporza op radio, televisie en online hoef je geen seconde van deze spectaculaire wedstrijden te missen. Lees alles via deze link: Mis niets van het EK's basketbal en voetbal voor vrouwen, de Tour de France en de Tour de France Femmes op Sporza.

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Vlaamse Radio- en Televisieomroeporganisatie

De Vlaamse publieke omroep VRT informeert, inspireert en verbindt alle Vlamingen in al hun eigenheid en diversiteit. VRT brengt een kwaliteitsvol en onderscheidend aanbod op het vlak van informatie, cultuur, educatie, ontspanning en sport. VRT bereikt met zijn drie televisiekanalen, vijf radiokanalen en allerhande digitale kanalen wekelijks 90% van alle Vlamingen. Zo kan VRT relevant zijn, maatschappelijke impact hebben, bijdragen aan een pluralistisch debat en de democratie versterken. VRT stimuleert de cultuur- en taalbeleving en draagt de Vlaamse identiteit uit. VRT is toekomstgericht en zet in op innovatie en digitalisering. De omroep speelt een belangrijke rol in het Vlaamse media-ecosysteem en werkt samen met tal van nationale en internationale partners uit diverse sectoren.   

Voor pers
Woordvoerder aanbod VRT: radio, tv en online
02 741 90 26
woordvoerder@vrt.be

Voor kijkers, luisteraars en surfers
Klantendienst VRT
 02 741 31 11
www.vrt.be/nl/heb-je-een-vraag/

Klik hier voor interviews

Klik hier voor hogeresolutiefoto's

Het gebruik van fotomateriaal, grafisch materiaal en logo's is niet toegestaan zonder voorafgaande toestemming van VRT, hetzij via e-mail of na ontvangst van een login op het fotoportaal. Het gebruik van de login impliceert dat u instemt met de geldende rechten en gebruiksvoorwaarden.

Neem contact op met

Auguste Reyerslaan 52 1043 Brussel

www.vrt.be